Vesnický spolek

Advent v Dražíči 2021

Advent v Dražíči 2021


Drakiáda v Dražíči

Třetí říjnovou sobotu Vesnický spolek Dražíč ve spolupráci s Jadernou elektrárnu Temelín Skupina ČEZ a obcí Dražíč pořádal pro děti drakiádu. Jak již bývá obvyklé,  v toto krásné slunečné odpoledne bylo bezvětří a jen několika málo zdatným vystoupal drak až do nebes. Aby děti nepřišly zkrátka, mohly si zasoutěžit a také sami něco vyrobit. Nazdobit si perníkového dráčka bylo hotovým kumštem i pro rodiče. Během odpoledne musely děti zapojit nejen ruce a nohy, ale i hlavičku.

Do interaktivních her se zapojili také dospělí a nutno konstatovat, že děti byly výrazně úspěšnější.

Také členové mysliveckého spolku si pro děti připravili poutavé stanoviště. Děti zde poznávaly lesní zvěř, naučily se rozpoznávat stopy a paroží.

Na akci nesměl chybět ani skákací hrad a střelba ze vzduchovky.

V závěru odpoledne si „holky a kluci“ poměřili své síly v přetahované. Ačkoli se holčičí družstvo snažilo, seč mohlo, nakonec mužům podlehlo. Věřte, že opravdu nerado, ale tak to v životě má být.

Drakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v DražíčiDrakiáda v Dražíči

 


Pozvánka na drakiádu


Soutěž o nejlepšího utopence

Plakát

 

V sobotu 7. srpna se konal již III. ročník o nejlepšího utopence v Dražíči.

Hodnotící komise to ani tentokrát neměla jednoduché.

Do soutěže se registrovali jak spolky působící v Dražíči, tak samotní občané Dražíče, jejich rodiny i celé klany.

Delegáti mysliveckého, rybářského, hasičského a vesnického spolku posuzovali celkem 10 soutěžních vzorků s láskou naložených utopenců.

Včelařský spolek pro letošní rok měl napilno a pro samý shon okolo včeliček se jistě nerad, nemohl zúčastnit.

Nejprve degustovala jednotlivé vzorky odborná porota a poté bylo zahájeno soupeření o „Hlas lidu“

Je nutno poznamenat, že z hlasu lidu byl slyšet i moravský dialekt z toho lze usoudit, že tentokrát hodnocení probíhalo na celostátní úrovni.

Rozhodování bylo velmi těžké vzhledem k vysoké kvalitě soutěžních vzorků a o konečném pořadí mnohdy rozhodovalo jen pár bodíků.

Konečné pořadí nakonec dopadlo takto:

3. místo – hasiči Dražíč

2. místo – Tokyjo ze Slovenska

1. místo- Dědič Jan

Trofej putovní plavkyně zůstává v rodině Záveských, která obhájila titul Absolutního vítěze z loňského roku.

Se stejným počtem bodů získalo putovní plavkyni i Tokyjo ze Slovenska.

Necháme se překvapit, jak a kdo obhájí svůj titul příští rok.

K tanci a poslechu hráli bratři Čapkové a nechybělo ani občerstvení. Kromě vynikajícího uzeného masa a koláčků nechyběly klobásky na grilu a jedinečný jihočeský Pikador.

Soutěž o nejlepšího utopence 1Soutěž o nejlepšího utopence 2Soutěž o nejlepšího utopence 3Soutěž o nejlepšího utopence 4Soutěž o nejlepšího utopence 5Soutěž o nejlepšího utopence 6Soutěž o nejlepšího utopence 7Soutěž o nejlepšího utopence 8Soutěž o nejlepšího utopence 9Soutěž o nejlepšího utopence 10Soutěž o nejlepšího utopence 12Soutěž o nejlepšího utopence 13Soutěž o nejlepšího utopence 14Soutěž o nejlepšího utopence 15Soutěž o nejlepšího utopence 16Soutěž o nejlepšího utopence 16Soutěž o nejlepšího utopence 16Soutěž o nejlepšího utopence 17Soutěž o nejlepšího utopence 18