Vesnický spolek

Pozvánka na divadelní představení pro děti

Pozvánka na divadelní představení pro děti v sobotu 13. 5.2023 od 15,00 hod. Představení Pan doktor LéčímRád hraje divadelní soubor z divadélka KOS


Dětský maškarní rej

V sobotu 11. března 2023 Vesnický spolek připravil pro malé i velké dětský maškarní rej. Všechny děti z okolí Dražíče dychtivě očekávaly, až se budou moci opět po roce účastnit zábavného odpoledne plné her. To také potvrdila vysoká účast, kdy se do Dražíče sjelo více jak 60 dětí v maskách. Po celé odpoledne znamenitě zajistil reprodukovanou hudbu za doprovodu barevných světelných efektů DJ Karlos. Také nemohlo chybět u dětí tak oblíbené malování na obličej. Děti si zasoutěžily mezi sebou v týmech berušky a vily, ale také s rodiči. Nesměla chybět ani papírová bitva a závěrečné mini Disco. Ve finální soutěži v přetahované se utkali maminky versus tatínci. Ač se tatínkové snažili seč mohli, na maminky si jen tak nepřijdou. Za své sportovní výkony děti obdržely perníkové medaile, které mnohdy dlouho nevydržely, protože byly tak výborné, že se po nich jen zaprášilo. Věříme, že si děti kromě tomboly a dalších odměn za soutěže odnesly i spoustu zážitků.

DJ KarlosBeruška a víla tančí s dětmi na sále Děti v maskách soutěž na sále v DražíčiDětský maškarní rej - děti v maskách tančí na sále v DražíčiDěti v maskách kovboj a růžová vílaDěti v maskách se připravují na soutěž, stoji v čadě za beruškou, která je vedeVíla tančí před dětmi a učí je nový taneček . Mini DIskoDěti si za odměnu vyzvedávají u víly a berušky perníkové medaileMalé dítě v masce duhy nakouslo perníkovou madailyBeruška a víla stoji u cedule ČEZU před stánkem s tombolou pro dětiDětský maškarní rej - děti v maskách soutěží v Dražíči na sále

Video z tanečku 1 Mini Diska zde

Video z tanečku 2 Mini Diska zde

Video z tanečku 3 Mini Diska zde

Video ze soutěže přetahovaná lanem dětí zde

Video za soutěže přetahovaná lanem tatínci versus maminky


Dětský maškarní bál

Dětský maškarní bál


Zpívání Vánočních koled v Raděticích

V loňském roce Panenky slíbily, že se do Radětic vrátí a svému slibu také dostály.

Dne 25. 12. 2022 zazpívaly vánoční koledy se všude známým dudákem Františkem a jeho paní Danou Trávníčkovou. Kromě dud, harmoniky, rocaru, zvonků a hry na podkovu panenky nově nacvičily hru na starodávný český lidový rytmický hudební nástroj – Famfrnoch.

Jak se zpívání koled Panenkám vydařilo můžete shlédnout zde.

 

Zpívání Vánočních koled v Raděticích - kaplička a zasněžený stromSetkání občanů Radětic u kapličkyStarosta obce Radětic vítá občany na Vánočním setakýní u kapličkyDražíčské panenky zpívají koledy u kapličky v RaděticíchZpívání Vánočních koled v Raděticích - občané RaděticBetlém v kapličce v Raděticích na návsiDražíčské panenky u vánočního stromu v Raděticích


Mikukáš s nebeským a čertovským doprovodem

Plakát na Mikukáš v Dražíči 3. 12. 2022


Setkání důchodců

V sobotu 15. října 2022  Obec Dražíč ve spolupráci s JE Temelín uspořádali každoroční setkání našich seniorů. K tanci a poslechu hráli muzikanti z Milevska.

Děti ze základní školy Chrášťany si pro naše seniory připravily líbivé vystoupení.

Setkání důchodců je v Dražíči již dlouholetou tradicí a proto jsme ani letos nemohly vynechat účast na milém setkání s nejváženějšími obyvateli naší vísky.

Pro tuto událost Panenky záměrně zvolily taneční číslo Jerusalema, jehož hudba a choreografie se stala symbolem jednoty a sounáležitosti po celém světě. Na vystoupení se podílely již čtyři generace Panenek, oděné v kostýmech od počátku jejich aktivního fungování. Historicky prvním vystoupením Panenek je datováno k 19. srpnu 2011, kdy Panenky směle reprezentovaly obec Dražíč na slavnostním vyhlášení Vesnice roku.
 
Tak jako v roce 2014 kdy z funkce starosty odstoupil Jaroslav Moule, taky i tentokrát Dražíčské panenky pokládaly za svou čest a povinnost se náležitě rozloučit s končící starostkou obce Dražíč paní Alenou Dědičovou.

Alenko, děkujeme Ti za vše.


Setkání seniorů - sál plný návštěvníkůmuzikanti z Milevska na pódiuSetkání důchodců - návštěvníci Setkání důchodců - starostka obce Dražíč pronášející řeč do mikrofonu k účastníkům setkání muzikanti z Milevska na pódiuVystouepní dětí ze ZŠ ChrášťanySetkání důchodců - návštěvníciJosef Kalbáč pronášející řeš k přítomnýmDražíčské panenky před vysoupenímDražíčské panenky darovaly na rozloučenou starostce obce Aleně Dědičové houpací křeslo.Setkání důchodců - návštěvníc na sáleNávštěvníci sledují vystoupení dražíčských panenek

Tanečí vystoupení Panenek možno shlédnout na: https://youtu.be/PE4p88WMcDs


Slet ČARODĚJIC

Jak už to tak bývá každý rok je poslední dubnová noc zasvěcena pálení čarodějnic. Ne jinak tomu bylo i tuto sobotu v Dražíči.

Obec Dražíč ve spolupráci s JE Temelín uspořádal průvod čarodějnic, které se slétly ze všech koutů Dražíče.

Malé i velké čarodějnice měly sraz na vršku Dražíče a pozvolna se snesly na svých košťatech do útrob naší vísky, samozřejmě za dodržování bezpečné rychlosti. Na návsi nesmělo chybět ani stavění Máje a velký oheň, který má chránit vesnici, úrodu i dobytek před zlou mocí. Bohužel jedna z nás nebyla dosti obezřetná a musela být v tuto magickou filipojakubskou noc upálena. Pevně věříme, že ostatní sestry se po čarodějnickém řádění dostaly v pořádku do bezpečí svých kutlochů a v příštím roce se slétneme zas.

Slet ČARODĚJIC -skupinka malých i velkých čarodějnic na začátku trasy u zastávky v DražíčiVelká čarodějnice držící vycpanou čerodějnici, která bude později upálenaPrůvod čadějnic obcí - trasa od zastávky směrem na návesSlet ČARODĚJIC -původ Slet ČARODĚJICPrůvod čadějnic obcí na návsiPrůvod čadějnic obcí Průvod čadějnic obcí Průvod čadějnic obcí Průvod čadějnic obcí - trasa okolo hasičské zbrojnicePřipravené ohniště - fatra s čarodějnicízapálený oheň, opékání špekáčku, skupinka malých a velkých čarodějnicSlet ČARODĚJIC - skupinka dětí v maskách čarodějnicpřipravená fatra s čarodějnicí Na návsi před hospodou Fatra s čarodějnicí připravenou na upálení a dvě slečny v maskách čarodějnicZdobení MájkyZdobení májky zdobení májky- děti navazují barevné krepákyStavění májkydvě slečny v maskách čarodějnicSlet ČARODĚJICSlet ČARODĚJIC

Tanec čarodějnic ke shlédnutí zde

Nikdy nevíš co Tě čeká - shlédni zde

 


Babský maškarní rej

Ačkoli masopustní čas již v letošním roce pominul v Dražíči tomu bylo v sobotu 23. dubna 2022 zcela jinak.

Tradiční maškarní rej byl z obav dodržování protiepidemiologických opatření záměrně posunut, tak abychom si ples mohly bez obav vychutnat.

Tuto akci pravidelně organizuje Vesnický spolek ve spolupráci s obcí Dražíč.

Babský maškarní rej proběhl jako vždy v sále dražíčské hospody, poprvé od rekonstrukce sálu. Sál ve staronovém kabátu přivítal mnoho návštěvníků, kteří byli oděni do nápaditých masek. Sešlo se mnoho bytostí, postav i zvířátek z blízkého i širokého okolí Dražíče.

Nesměla chybět ani bohatá tombola, která byla během okamžiku zcela vyprodaná.

K tanci hrála legendární skupina Red Mouse, které se po nás také velmi stýskalo o čemž svědčila i živá zábava probíhající po celý večer až do brzkých ranních hodin.

 

Plný parket tančících masek v Dražíči na sáleBabský rej - tančící lidé v maskách v Dražíči na sáleBabaský rej - princezna s jeptiškouBabský rej - skupinka masek - běžkaři, námořníci, indián a kartyBabský rej - maska školačky s přítelemBabský rej - záběr na plný sál tančících masek Babský rej - maska kněžny a knížeteBabský rej - záběr na plný sál tančících masek Babský rej - skupinka v maskách - nastěnka, vojanda, Otík a slečny ve stylu charlestonBabský rej - dvě školačkyBabský rej - masky námořnickýho kapitána a tenistkyBabský rej - záběr na plný sál tančících masek Babský rej - skupinka masek vojanda, zombie, kníže a školačkaTančící nastěnkaBabský rej - záběr na plný sál tančících masek Babský rej skupinka masek - dvě slečny ve stylu charleston s OtíkemBabský rej - skupinka masek námořnický kapitán, námořnice a tensitkaSkupna Red mouse na pódiu Losování tombolyLosování tomboly - Otík si nese výhruBabský rej - skupina masek slešny ve stylu Charlestom, Nastěnka, vojanda a OtíkLosování tombolyHlavní cena - divočákBabaský rej - tančící návštěncíci za doprovodu skupina Red Mouse


Babskej bál

 

 

Po dlouhé nechtěné Covidové pouze se opět můžete těšit na skvělou zábavu.

Všichni jste srdečně zváni.

Přípravy na bál jsou již v plném proudu.

Můžete se těšit na opravdu vydařenou tombolu.

 

Plakát na Maškatní ples 23. 4. 2022 v Draříci na sále, hraje skupina Red Mouse


Dětský maškarní rej a oslava MDŽ

V sobotu dne 19. března 2022 v odpoledních hodinách pořádal Vesnický spolek ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Temelín skupina ČEZ maškarní rej pro naše nejmenší.

V sále bylo opravdu nabito.

Zábavou, písničkami a soutěžemi protkané odpoledne se líbilo všem dětem. 

Přišlo více jak 50 krásných masek a všechny si odnesly výhru z tomboly.
 

V pozdních odpoledních hodinách byl sál připraven pro naše ženy. 

Konala se oslava MDŽ a nesměli chybět samozřejmě ani naši muži.

Jak již bývá zvykem i toto setkání se velmi vydařilo a protáhlo se do pozdních nočních hodin. 

K tanci a poslechu hrála legendární skupina Broadway. 

Jedinou vadou na kráse z celého dne bylo oficiální oznámení naší předsedkyně Lenka Králové o plánovaném odstoupení z funkce, v říjnu letošního roku. 

Dětský maškarní - maska dětí kostlivec a námořníkDětský maškarní - maska dětí sněhurkyDětský maškarní - maska dětí pirát a mikimausRodiče pozorují závavné odpoledne her dětí v sále dražíčcské hospodyDěti hrající soutěže na maškerním báleDěti v maskách staví z kostek věžTančící děti v maskách na sále v Dažíči na sáleMaska námořníka a beruškyDěti v maskách Sněhurka s maminkou a soutěžící děti s houpacím koněmDěti v maskách skupina Broadway na oslavě MDŽ v Dražíči na sále

 

sál s hosty na oslavě MDŽ se záběrem na kapelu Brodwaysál s hosty na oslavě MDŽ se záběrem na kapelu BrodwayOslava MDŽPředsedkyně Vesnického spolku Lenka Králová rozváží pohoštění pro přítomnésál s hosty na oslavě MDŽ se záběrem na kapelu Brodway oslava MDŽ


Pozvánka na dětský karneval

Plakát - Pozvánka na dětský karneval 19. 3. 2022 od 14,00 hod. v Dražíči na sále


Pozvánka na MDŽ

Plakát - Pozvánka na MDŽ 19. 3. 2022 od 19,00 hod. v Dražíči na sále


Silvestrovký výstup na Chlum 15. ročník

Silvestrovký výstup na Chlum 15. ročník -31. 12. 2021


Vánoční koledy v Raděticích

Vánoční svátky jsou označovány jako svátky klidu, míru, pohody a setkávání se blízkými.

Tyto hodnoty ctí také Dražíčské panenky.

Zpívání koled u vánočního stromečku je u nás v Dražíči již tradicí.

Podělit se s ostatními a připomenout si duch vánoc si jely Dražíčské panenky zazpívat pod stromeček i do Radětic spolu s dudákem Františkem Trávníčkem a jeho báječnou chotí Danou z Koloměřic.

Záznam možno shlédnout na: https://youtu.be/UVUvFbFVS-Q

Ponocný troubící u vánočního stromečku v Raděticích Betlém v kapličce v RaděticíchDražíčské panenky zpívají koledy u vanočního stromečku v Raděticích za doprovodu harmoniky Františka TrávníčkaZpívání vánočních koled v Raděticích u zasněženého vánočního stromečkuFrantišek Trávníček hrajicí na dudy u kapličky v RaděticíchDetajl na zasněžený vánoční strom v RaděticíchDražíčské panenky zpívají koledy u vanočního stromečku v Raděticích za doprovodu harmoniky Františka TrávníčkaDražíčské panenky zpívají koledy u vanočního stromečku v Raděticích za doprovodu harmoniky Františka Trávníčka


Zpívání u tromečku

 

Letošní Vánoční zpívání u stromečku bylo obohaceno rozjímání o adventu. Zavzpomínali jsme jak tuto adventní dobu prožívali naši předkové ve společnosti známých světců..

Když nastaly dlouhé zimní večery hospodyně snesly z půdy Kolovraty a pytle s peřím a začaly přástky a dračky.

Navštívil nás také svatý Ondřej který byl původní povolání rybář. Byl se svým bratrem Petrem prvním učedníkem Ježíše Krista.

Nesmělý chybět ani Barborky, které v předvečer svátku svaté Barbory, chodily po vsi mezi chalupami, ve stavení nemluvily, jen mumlaly „mulise, mulise“ /což znamenalo „modli se“/. Děti se pomodlily, za odměnu jim barborky nadělily něco z košičku a šly zase o dům dál.

Dva dny po svátku svaté Barbory následuje svátek sv. Mikuláše Po smrti svých rodičů zdědil značné jmění. Protože se chtěl stát knězem, rozdal své jmění chudým a potřebným. Legenda také praví, že Mikuláš zachránil dcery zchudlého otce, který je chtěl prodat do otroctví, aby získal peníze na splacení svých dluhů. Když se o tom Mikuláš dozvěděl, položil v noci na okno váčky s penězi, aby nemusely dívky být prodány. Od toho je odvozena tradice Mikulášských nadílek.

A jako poslední ze světců nás navštívila Svatá Lucie, která patří mezi první křesťanské mučednice. V předvečer svátku svaté Lucie chodily dříve na našem venkově mezi chalupami bíle oděné postavy, na obličeji měly masku s klapajícím zobákem. Vstupovaly mlčky do stavení a ve světnici kontrolovaly, jestli se tam nepřede len nebo nedere peří, protože na den sv. Lucie platil přísný zákaz předení lnu a draní peří. Když některou hospodyni při této práci přistihly, peří rozfoukaly a kužel i s přízí odnesly.

Posledním dnem adventu je Štědrý den.

Na Štědrý večer, když vyšla první hvězda, vycházel ze svého příbytku obecní pastýř někde zvaný slouha, který nesměl chybět ni u nás v Dražíči.

 

 Setkání občanů Dražíče u vánočního stromečku na návsiStůl s pohoštěním - vánočka, cukroví, chlebíčkyPřadlena u kolovrátkuBarborky Svatá Lucie Svatá Lucie bíle oděná postava, na obličeji měla masku s klapajícím zobákemPěvecký sbor - dražíčské panenky a ponocný - František TrávníčekDražíčské panenky zpívají vánoční koledy u stromečkuZpívání u tromečkuNávštěvníci se občerstvují u rautového stolu, dávají si čaj s rumem, nebo punčZpívání u tromečku - detajl na mikrofonFoto vánočního stromečku v pozadí s návštěvníky akce - zpívání u stromečku Detajl na kolovrátek

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
troubeni.mov 22974.1 Kb
stedrej-vecer-nastal.mov 20137.2 Kb
narodil-se-kristus-pan.mov 5678.7 Kb
hle-tamhe-v-betleme.mov 23888.8 Kb

Mikulášská nadílka - Akce zrušena

Oznímení o zrušené Mikulášské nadílky 4.12. 2021


Advent v Dražíči 2021

Plakát na Advent v Dražíči 2021


Drakiáda v Dražíči

Třetí říjnovou sobotu Vesnický spolek Dražíč ve spolupráci s Jadernou elektrárnu Temelín Skupina ČEZ a obcí Dražíč pořádal pro děti drakiádu. Jak již bývá obvyklé,  v toto krásné slunečné odpoledne bylo bezvětří a jen několika málo zdatným vystoupal drak až do nebes. Aby děti nepřišly zkrátka, mohly si zasoutěžit a také sami něco vyrobit. Nazdobit si perníkového dráčka bylo hotovým kumštem i pro rodiče. Během odpoledne musely děti zapojit nejen ruce a nohy, ale i hlavičku.

Do interaktivních her se zapojili také dospělí a nutno konstatovat, že děti byly výrazně úspěšnější.

Také členové mysliveckého spolku si pro děti připravili poutavé stanoviště. Děti zde poznávaly lesní zvěř, naučily se rozpoznávat stopy a paroží.

Na akci nesměl chybět ani skákací hrad a střelba ze vzduchovky.

V závěru odpoledne si „holky a kluci“ poměřili své síly v přetahované. Ačkoli se holčičí družstvo snažilo, seč mohlo, nakonec mužům podlehlo. Věřte, že opravdu nerado, ale tak to v životě má být.

Drakiáda v Dražíči soutěžní draciDěti zdobí perníčky ve tvaru drakatři soutěžní stanoviště - děti skládají puzzl, plní logické úkolyStanoviště se Shrekem - děti házejí míčkem Shrekovi do břichaMalé děti zdobí perníčkové draky s rodičiStanoviště na louce - střelba ze vzduchovkyStanoviště kde si děti malují, zdobí a vystřihávají dráčkyStanoviště s perníkovými dráčky v obležení děti a rodičůHřiště za hospodou, děti zde soutěží a jezdí na odstrkovadlech Myslivecké stanoviště - děti poznávají lesní zvěř, stopy zvěřeMyslivecké stanoviště děti i rodičeDítě na klouzačce za hospodou s rodičiStanoviště s logickými úkoly- přiřazování obrázků k jednotlivým číslůmStanoviště - proběhnout, nebo projet na kole mezi kuželkamiHra s kuželky a pálkouDěti přiřazují obrázky do páru - logický hraStanoviště k prověření zručnosti a trpělivosti. Posouvání kuličky na provázky po dřevěné desce, která má klikatou trasu plnou dírek, kam mlže kulička propadnoutSkládání dřevěných puzzl Pomocí brčka - nasátí přemisťování lentilky z místa na místoNa čas najít, našroubovat matičku ke správnému šroubkuDesková hra s kuličkou zaujala malé dětiDesková hra s kuličkou zaujala také dospěléPouštění draků na louce za hospodouPouštění draků na louce za hospodouPlný stůl s hotovými nazdobenými perníčkovými drakyDěti si vyzvedávají svého nezdobeného perníčkového drářkaOrganizátorky Anna a HanaMalé dítě ve skákacím hraduDěti ve skákacím hraduDěti i dospělí ve skákacím hraduPředávání odměn dětem za splněné úkolyPřetahovaná s lanem ženy versus muži startPřetahovaná s lanem ani jedna strana nechce prohrátPřetahovaná s lanem muži vyhrály, ženy jsou na hromadě na zemi

 


Pozvánka na drakiádu

Plakát- Pozvánka na drakiádu v sobotu 16. října 2021, v Dražíči za hospodou. Pořádá Vesnický spolek, obec Dražíč ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Temelín


Soutěž o nejlepšího utopence

Plakát - pozvánka na soutěž o nejlepšího utopence v Sobotu 7. srpna od 13,00 hodin,

 

V sobotu 7. srpna se konal již III. ročník o nejlepšího utopence v Dražíči.

Hodnotící komise to ani tentokrát neměla jednoduché.

Do soutěže se registrovali jak spolky působící v Dražíči, tak samotní občané Dražíče, jejich rodiny i celé klany.

Delegáti mysliveckého, rybářského, hasičského a vesnického spolku posuzovali celkem 10 soutěžních vzorků s láskou naložených utopenců.

Včelařský spolek pro letošní rok měl napilno a pro samý shon okolo včeliček se jistě nerad, nemohl zúčastnit.

Nejprve degustovala jednotlivé vzorky odborná porota a poté bylo zahájeno soupeření o „Hlas lidu“

Je nutno poznamenat, že z hlasu lidu byl slyšet i moravský dialekt z toho lze usoudit, že tentokrát hodnocení probíhalo na celostátní úrovni.

Rozhodování bylo velmi těžké vzhledem k vysoké kvalitě soutěžních vzorků a o konečném pořadí mnohdy rozhodovalo jen pár bodíků.

Konečné pořadí nakonec dopadlo takto:

3. místo – hasiči Dražíč

2. místo – Tokyjo ze Slovenska

1. místo- Dědič Jan

Trofej putovní plavkyně zůstává v rodině Záveských, která obhájila titul Absolutního vítěze z loňského roku.

Se stejným počtem bodů získalo putovní plavkyni i Tokyjo ze Slovenska.

Necháme se překvapit, jak a kdo obhájí svůj titul příští rok.

K tanci a poslechu hráli bratři Čapkové a nechybělo ani občerstvení. Kromě vynikajícího uzeného masa a koláčků nechyběly klobásky na grilu a jedinečný jihočeský Pikador.

Soutěž utopenců - stůl se soutěžními utopenci za hospodou v DražíčiVýherní poháryLáhev bechorvky, rumu a fernata s panáky Připravený stan na opékání klobásochutnávka soutěžních vzroků - utopencůOdborná potota ochutnáví soutěžní vzorky utopenců Odborná porota - zástupci jednotlivých spolků v Dražíči ochutnává soutěžní vzorky utopencůOdborný porota musí zapít vzorky utopenců, aby dokázala odlišit jednotlivé chutěSoutěž o nejlepšího utopenceOchutnávání veřejnosti soutěžních vzorků a následné hlasování Ochutnávání veřejnosti soutěžních vzorků a následné hlasování Stůl se soutěžními vzorky a klobouk do kterého se ukládají hlasyHlasovací klobouk Vyhlášení cen - 3. misto získali hasičiVyhlášení cen 2. místo – Tokyjo ze SlovenskaVyhlášení cen - 1. místo- Dědič Jan cenu převzala vnučka Lucie na foto frží pohár a věnec z buřtů Výherci III. ročníku soutěže o nejlepčího utopencepředání ceny - Trofej putovní plavkyně za absloutního výherce s největším počtem hlasů získaných od hlasující veřejnostiVšichni ocenění s poháry a venci buřtů

 


Soutěž o nejlepšího utopence

Pozvánka na soutěž o nejlepšího utopence 22. 8. 2020 u rybníka v Dražíči

V soubotu 22. srpna 2020 ve 13,00 hod. vypukla soutěž utopenců, již II. ročník. V letošním utkání o nejlepšího utopence bojovalo celkem 8 soutěžních vzorků. Občané Dražíče přišli podpořit soutěžící, ochutnat jejich vzorky a jiné dobroty.

Nejprve hlasovala odborná porota, který byla tvořena zástupci všech spolků v Dražíči a později porběhla degustace veřejnosti, která rozhodla o absolutním vítězi letošní soutěže.

K tanci a poslechu hráli bratři Čapkovi.

Zábava byla zaručena do večerních pozdních hodin.

Návštěvníci soutěže o nejlepšího utopence II. ročník u rybniku za hospodou Diplom 8. soutěžních vzorku utopenců Věnce z bučtů, poháry a diplomy pro vítězeOdborná porota ochutnává soutěžní vzorkyOdborná porota ochutnává a hlasuje o víherci letošní soutěžeDegustace veřejnostiVeřejnost ochutnává jednotlivé soutěžní vzorkyVeřejnost ochutnává jednotlivé soutěžní vzorkyVeřejnost ochutnává jednotlivé soutěžní vzorkyHlasování veřejnosti o njelepšího utopenceGulášekHlasovací kloboukLahev rumu, vína, griotky a slivovice na zapitíhudební doprovod bratří Čapků pod pergolou za hospodou v DražíčiPředávání cen - 3, místoPředávání cen - 2. místo Předávání cen - 1. místo vesnický spolekNaplnění pohár pro vítězeVíherci II. ročníku soutěže o nejlepšího utopence


Pozvánka na červnové setkání

Pozvánka na červnové setkání 20. června 2020 od 17,00 hod, na hřišti za hospodou, Pořádá obec dražíč, myslivecký, rybářský, hasičský a vesnický spolek Dražíč


Oznnámení o zrušení dětského karnevalu a MDŽ

Oznnámení o zrušení dětského karnevalu a MDŽ v březnu 2020 kvůli Covidu


pozvánka na dětský karneval

pozvánka na dětský karneval 14.3. 2020 od 14,00 hod. v Dražíči na sále


pozvánka na MDŽ

pozvánka na MDŽ 14.3.2020 od 19,00 hod. v Dražíči na sále


Babský rej

Pozvánka na Babský rej 8.2.2020, hraje skupina Red Mouose, vsupná 140 kč, bohatá tombola


Pozvánka na Silvestovskou procházku na Chlum

Pozvánka na Silvestovskou procházku na Chlum 31. 12. 2019


Advent v Dražíči 2019

Pozvánka na advetní akce pořádané Vesnickýcm spolkem 2019