Vesnický spolek

Drakiáda v Dražíči

Třetí říjnovou sobotu Vesnický spolek Dražíč ve spolupráci s Jadernou elektrárnu Temelín Skupina ČEZ a obcí Dražíč pořádal pro děti drakiádu. Jak již bývá obvyklé,  v toto krásné slunečné odpoledne bylo bezvětří a jen několika málo zdatným vystoupal drak až do nebes. Aby děti nepřišly zkrátka, mohly si zasoutěžit a také sami něco vyrobit. Nazdobit si perníkového dráčka bylo hotovým kumštem i pro rodiče. Během odpoledne musely děti zapojit nejen ruce a nohy, ale i hlavičku.

Do interaktivních her se zapojili také dospělí a nutno konstatovat, že děti byly výrazně úspěšnější.

Také členové mysliveckého spolku si pro děti připravili poutavé stanoviště. Děti zde poznávaly lesní zvěř, naučily se rozpoznávat stopy a paroží.

Na akci nesměl chybět ani skákací hrad a střelba ze vzduchovky.

V závěru odpoledne si „holky a kluci“ poměřili své síly v přetahované. Ačkoli se holčičí družstvo snažilo, seč mohlo, nakonec mužům podlehlo. Věřte, že opravdu nerado, ale tak to v životě má být.

Drakiáda v Dražíči soutěžní draciDěti zdobí perníčky ve tvaru drakatři soutěžní stanoviště - děti skládají puzzl, plní logické úkolyStanoviště se Shrekem - děti házejí míčkem Shrekovi do břichaMalé děti zdobí perníčkové draky s rodičiStanoviště na louce - střelba ze vzduchovkyStanoviště kde si děti malují, zdobí a vystřihávají dráčkyStanoviště s perníkovými dráčky v obležení děti a rodičůHřiště za hospodou, děti zde soutěží a jezdí na odstrkovadlech Myslivecké stanoviště - děti poznávají lesní zvěř, stopy zvěřeMyslivecké stanoviště děti i rodičeDítě na klouzačce za hospodou s rodičiStanoviště s logickými úkoly- přiřazování obrázků k jednotlivým číslůmStanoviště - proběhnout, nebo projet na kole mezi kuželkamiHra s kuželky a pálkouDěti přiřazují obrázky do páru - logický hraStanoviště k prověření zručnosti a trpělivosti. Posouvání kuličky na provázky po dřevěné desce, která má klikatou trasu plnou dírek, kam mlže kulička propadnoutSkládání dřevěných puzzl Pomocí brčka - nasátí  přemisťování lentilky z místa na místoNa čas najít, našroubovat matičku ke správnému šroubkuDesková hra s kuličkou zaujala malé dětiDesková hra s kuličkou zaujala také dospěléPouštění draků na louce za hospodouPouštění draků na louce za hospodouPlný stůl s hotovými nazdobenými perníčkovými drakyDěti si vyzvedávají svého nezdobeného perníčkového drářkaOrganizátorky Anna a HanaMalé dítě ve skákacím hraduDěti ve skákacím hraduDěti i dospělí ve skákacím hraduPředávání odměn dětem za splněné úkolyPřetahovaná s lanem ženy versus muži startPřetahovaná s lanem ani jedna strana nechce prohrátPřetahovaná s lanem muži vyhrály, ženy jsou na hromadě na zemi