Vesnický spolek

Setkání důchodců

V sobotu 15. října 2022  Obec Dražíč ve spolupráci s JE Temelín uspořádali každoroční setkání našich seniorů. K tanci a poslechu hráli muzikanti z Milevska.

Děti ze základní školy Chrášťany si pro naše seniory připravily líbivé vystoupení.

Setkání důchodců je v Dražíči již dlouholetou tradicí a proto jsme ani letos nemohly vynechat účast na milém setkání s nejváženějšími obyvateli naší vísky.

Pro tuto událost Panenky záměrně zvolily taneční číslo Jerusalema, jehož hudba a choreografie se stala symbolem jednoty a sounáležitosti po celém světě. Na vystoupení se podílely již čtyři generace Panenek, oděné v kostýmech od počátku jejich aktivního fungování. Historicky prvním vystoupením Panenek je datováno k 19. srpnu 2011, kdy Panenky směle reprezentovaly obec Dražíč na slavnostním vyhlášení Vesnice roku.
 
Tak jako v roce 2014 kdy z funkce starosty odstoupil Jaroslav Moule, taky i tentokrát Dražíčské panenky pokládaly za svou čest a povinnost se náležitě rozloučit s končící starostkou obce Dražíč paní Alenou Dědičovou.

Alenko, děkujeme Ti za vše.


Setkání seniorů - sál plný návštěvníkůmuzikanti z Milevska na pódiuSetkání důchodců - návštěvníci Setkání důchodců - starostka obce Dražíč pronášející řeč do mikrofonu k účastníkům setkání muzikanti z Milevska na pódiuVystouepní dětí ze ZŠ ChrášťanySetkání důchodců - návštěvníciJosef Kalbáč pronášející řeš k přítomnýmDražíčské panenky před vysoupenímDražíčské panenky darovaly na rozloučenou starostce obce Aleně Dědičové houpací křeslo.Setkání důchodců - návštěvníc na sáleNávštěvníci sledují vystoupení dražíčských panenek

Tanečí vystoupení Panenek možno shlédnout na: https://youtu.be/PE4p88WMcDs