Vesnický spolek

Setkání důchodců

V sobotu 15. října 2022  Obec Dražíč ve spolupráci s JE Temelín uspořádali každoroční setkání našich seniorů. K tanci a poslechu hráli muzikanti z Milevska.

Děti ze základní školy Chrášťany si pro naše seniory připravily líbivé vystoupení.

Setkání důchodců je v Dražíči již dlouholetou tradicí a proto jsme ani letos nemohly vynechat účast na milém setkání s nejváženějšími obyvateli naší vísky.

Pro tuto událost Panenky záměrně zvolily taneční číslo Jerusalema, jehož hudba a choreografie se stala symbolem jednoty a sounáležitosti po celém světě. Na vystoupení se podílely již čtyři generace Panenek, oděné v kostýmech od počátku jejich aktivního fungování. Historicky prvním vystoupením Panenek je datováno k 19. srpnu 2011, kdy Panenky směle reprezentovaly obec Dražíč na slavnostním vyhlášení Vesnice roku.
 
Tak jako v roce 2014 kdy z funkce starosty odstoupil Jaroslav Moule, taky i tentokrát Dražíčské panenky pokládaly za svou čest a povinnost se náležitě rozloučit s končící starostkou obce Dražíč paní Alenou Dědičovou.

Alenko, děkujeme Ti za vše.


Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců Setkání důchodců

Tanečí vystoupení Panenek možno shlédnout na: https://youtu.be/PE4p88WMcDs