Vesnický spolek

Slet ČARODĚJIC

Jak už to tak bývá každý rok je poslední dubnová noc zasvěcena pálení čarodějnic. Ne jinak tomu bylo i tuto sobotu v Dražíči.

Obec Dražíč ve spolupráci s JE Temelín uspořádal průvod čarodějnic, které se slétly ze všech koutů Dražíče.

Malé i velké čarodějnice měly sraz na vršku Dražíče a pozvolna se snesly na svých košťatech do útrob naší vísky, samozřejmě za dodržování bezpečné rychlosti. Na návsi nesmělo chybět ani stavění Máje a velký oheň, který má chránit vesnici, úrodu i dobytek před zlou mocí. Bohužel jedna z nás nebyla dosti obezřetná a musela být v tuto magickou filipojakubskou noc upálena. Pevně věříme, že ostatní sestry se po čarodějnickém řádění dostaly v pořádku do bezpečí svých kutlochů a v příštím roce se slétneme zas.

Slet ČARODĚJIC -skupinka malých i velkých čarodějnic na začátku trasy u zastávky v DražíčiVelká čarodějnice držící vycpanou čerodějnici, která bude později upálenaPrůvod čadějnic obcí - trasa od zastávky směrem na návesSlet ČARODĚJIC -původ Slet ČARODĚJICPrůvod čadějnic obcí  na návsiPrůvod čadějnic obcí Průvod čadějnic obcí Průvod čadějnic obcí Průvod čadějnic obcí - trasa okolo hasičské zbrojnicePřipravené ohniště - fatra s čarodějnicízapálený oheň, opékání špekáčku, skupinka malých a velkých čarodějnicSlet ČARODĚJIC - skupinka dětí v maskách čarodějnicpřipravená fatra s čarodějnicí Na návsi před hospodou Fatra s čarodějnicí připravenou na upálení a dvě slečny v maskách čarodějnicZdobení MájkyZdobení májky zdobení májky-  děti navazují barevné krepákyStavění májkydvě slečny v maskách čarodějnicSlet ČARODĚJICSlet ČARODĚJIC

Tanec čarodějnic ke shlédnutí zde

Nikdy nevíš co Tě čeká - shlédni zde