Vesnický spolek

Soutěž o nejlepšího utopence

Plakát - pozvánka na soutěž o nejlepšího utopence v Sobotu 7. srpna  od 13,00 hodin,

 

V sobotu 7. srpna se konal již III. ročník o nejlepšího utopence v Dražíči.

Hodnotící komise to ani tentokrát neměla jednoduché.

Do soutěže se registrovali jak spolky působící v Dražíči, tak samotní občané Dražíče, jejich rodiny i celé klany.

Delegáti mysliveckého, rybářského, hasičského a vesnického spolku posuzovali celkem 10 soutěžních vzorků s láskou naložených utopenců.

Včelařský spolek pro letošní rok měl napilno a pro samý shon okolo včeliček se jistě nerad, nemohl zúčastnit.

Nejprve degustovala jednotlivé vzorky odborná porota a poté bylo zahájeno soupeření o „Hlas lidu“

Je nutno poznamenat, že z hlasu lidu byl slyšet i moravský dialekt z toho lze usoudit, že tentokrát hodnocení probíhalo na celostátní úrovni.

Rozhodování bylo velmi těžké vzhledem k vysoké kvalitě soutěžních vzorků a o konečném pořadí mnohdy rozhodovalo jen pár bodíků.

Konečné pořadí nakonec dopadlo takto:

3. místo – hasiči Dražíč

2. místo – Tokyjo ze Slovenska

1. místo- Dědič Jan

Trofej putovní plavkyně zůstává v rodině Záveských, která obhájila titul Absolutního vítěze z loňského roku.

Se stejným počtem bodů získalo putovní plavkyni i Tokyjo ze Slovenska.

Necháme se překvapit, jak a kdo obhájí svůj titul příští rok.

K tanci a poslechu hráli bratři Čapkové a nechybělo ani občerstvení. Kromě vynikajícího uzeného masa a koláčků nechyběly klobásky na grilu a jedinečný jihočeský Pikador.

Soutěž utopenců - stůl se soutěžními utopenci za hospodou v DražíčiVýherní poháryLáhev bechorvky, rumu a fernata s panáky Připravený stan na opékání klobásochutnávka soutěžních vzroků - utopencůOdborná potota ochutnáví soutěžní vzorky utopenců Odborná porota - zástupci jednotlivých spolků v Dražíči ochutnává soutěžní vzorky utopencůOdborný porota musí zapít vzorky utopenců, aby dokázala odlišit jednotlivé chutěSoutěž o nejlepšího utopenceOchutnávání veřejnosti soutěžních vzorků a následné hlasování Ochutnávání veřejnosti soutěžních vzorků a následné hlasování Stůl se soutěžními vzorky a klobouk do kterého se ukládají hlasyHlasovací klobouk Vyhlášení cen - 3. misto získali hasičiVyhlášení cen 2. místo – Tokyjo ze SlovenskaVyhlášení cen - 1. místo- Dědič Jan cenu převzala vnučka Lucie na foto frží pohár a věnec z buřtů Výherci III. ročníku soutěže o nejlepčího utopencepředání ceny  - Trofej putovní plavkyně za absloutního výherce s největším počtem hlasů získaných od hlasující  veřejnostiVšichni ocenění s poháry a venci buřtů